آذر ۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 7991 پیشنهاد روز حوادث

تصاویر اولیه از خسارت زلزله در کرمانشاه

تصاویر اولیه از خسارت زلزله در کرمانشاه

صدای امروز، گروه حوادث- عضو هیات علمی پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله با تاکید بر اینکه زلزله امشب ۶۰ کیلومتر با کانون زمین لرزه روز ۲۱ آبان ماه سال گذشته فاصله دارد، ادامه داد: بر اساس شواهدی که تاکنون به دست آمده است بیشتر احتمال می‌رود که این زمین لرزه اتفاق ثانویه در منطقه رخ داده است.
زمین‌لرزه کرمانشاه می‌تواند پس لرزه زلزله روز ۲۱ آبان ماه سال گذشته باشد یا خیر؛ چرا که این زلزله در ۲۱ کیلومتری جنوب غربی سر پل ذهاب بوده است و احتمال می‌رود که رخداد ثانویه‌ای در این منطقه رخ داده باشد.

دکتر مهدی زارع، عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله درباره زلزله یکشنبه شب استان کرمانشاه گفت: زلزله استان کرمانشاه با بزرگای ۶.۴ یکی از بزرگترین زلزله‌هایی است که بعد از زلزله ۲۱ آبان ماه سال گذشته در این منطقه رخ داده است.

وی با تاکید بر این که تردید‌هایی برای این که اعلام شود این زلزله از جمله پس لرزه‌های زمین لرزه روز ۲۱ آبان ماه سال گذشته است، وجود دارد، خاطر نشان کرد: این زمین‌لرزه می‌تواند پس لرزه زلزله روز ۲۱ آبان ماه سال گذشته باشد یا خیر، چرا که این زلزله در ۲۱ کیلومتری جنوب غربی سر پل ذهاب بوده است و احتمال می‌رود که رخداد ثانویه‌ای در این منطقه رخ داده باشد.

در پس‌لرزه بودن زلزله کرمانشاه تردید وجود دارد
زارع با بیان این که عمق این زلزله حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری بوده است، اظهار کرد: این زلزله در منطقه وسیعی احساس شد به گونه‌ای که بر اساس گزارش‌های دریافت شده نشان می‌دهد این زلزله از کویت تا آذربایجان احساس شده است.

این محقق حوزه زلزله اضافه کرد: راستای زمین لرزه امشب استان کرمانشاه یک راستای شمالی-جنوبی بوده و به احتمال زیاد ساز و کار این زلزله بر اساس برآورد‌ها امتداد لغز است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله با تاکید بر اینکه زلزله امشب ۶۰ کیلومتر با کانون زمین لرزه روز ۲۱ آبان ماه سال گذشته فاصله دارد، ادامه داد: بر اساس شواهدی که تاکنون به دست آمده است بیشتر احتمال می‌رود که این زمین لرزه اتفاق ثانویه در منطقه رخ داده است.

زارع با تاکید بر اینکه وحشت مردم از این زلزله به اندازه زلزله ۲۱ آبان سال گذشته بوده است، اظهار کرد: بر اساس شواهد اعلام شده این زلزله که یک سال و دو هفته بعد از زلزله ۲۱ آبان ماه سال گذشته به ثبت رسید، منجر به قطع آب، برق و گاز شده است.

لینک کوتاه : http://sedayeemrouz.ir/?p=7991

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر


طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال