آذر ۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 7994 اقتصاد پیشنهاد روز خبرها

صداوسیما: پول نداریم سریال بسازیم

صداوسیما: پول نداریم سریال بسازیم

صدای امروز، گروه اقتصاد- به طور کلی سازمان صداوسیما آمادگی تولید سریال‌های الف. ویژه بیشتر را دارد و بر همین اساس هم موضوعات زیادی را در نظر دارد که حتی بسیاری از آن‌ها در حد فیلمنامه نیز پرورانده شده‌اند، اما به دلیل کمبود منابع مالی نمی‌توانند به مرحله تولید برسند.

قائم مقام معاونت سیما درباره شرایط تولید سریال‌های الف. ویژه تلویزیون اظهار کرد که در حال حاضر ظرفیت و انگیزه لازم برای ساخت سریال‌های الف. ویژه وجود دارد، اما کمبود شدید منابع مالی دست تلویزیون را بسته است.

رضا پورحسین در پاسخ به این پرسش که آیا تولید سریال‌های الف. ویژه تلویزیون متوقف شده است؟ خاطرنشان کرد: در حال حاضر چند سریال الف. ویژه برای اینکه کلید زده بشود، آماده است، اما منابع مالی اجازه نمی‌دهد؛ البته در این میان تولید دو یا سه سریال همانند «سلمان فارسی» و «موسی (ع)» به‌زودی شروع خواهد شد.

او افزود: به طور کلی سازمان صداوسیما آمادگی تولید سریال‌های الف. ویژه بیشتر را دارد و بر همین اساس هم موضوعات زیادی را در نظر دارد که حتی بسیاری از آن‌ها در حد فیلمنامه نیز پرورانده شده‌اند، اما به دلیل کمبود منابع مالی نمی‌توانند به مرحله تولید برسند.

قائم مقام سیما با بیان اینکه «سریال‌های الف. ویژه ثبت تاریخی یک رسانه محسوب می‌شوند»، یادآور شد: سریال‌های الف. ویژه ماندگار هستند و قابلیت این را دارند که بار‌ها پخش شوند، اما در عین حال تولید آن‌ها نیز بودجه بالایی نیاز دارد. مشکل اصلی ما هم در حال حاضر منابع مالی است که کل کشور درگیر آن شده است.

پورحسین همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا بودجه سریال‌های الف. ویژه صرف انبوه‌سازی می‌شود، اظهار کرد: بودجه‌ای که برای سریال‌های الف. ویژه صرف می‌شود، بودجه خاص خودش است و در جای دیگری مصرف نمی‌شود. سریال‌هایی که پایین‌تر از رده الف. ویژه قرار دارند، سریال‌هایی هستند که شبکه‌ها مدام به آن‌ها نیاز دارند و باید پشت سر هم پخش کنند و بودجه‌ای جداگانه دارند.

او با بیان اینکه «جای سریال‌های الف. ویژه در تلویزیون خالی است»، گفت: در حال حاضر ظرفیت، بضاعت، انگیزه، استعداد، تجربه حرفه‌ای و هنری و اهتمام مدیریتی برای تولید سریال‌های الف. ویژه وجود دارد و تنها موضوعی که دست تلویزیون را بسته، کمبود شدید منابع مالی است.

لینک کوتاه : http://sedayeemrouz.ir/?p=7994

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر


طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال