آبان ۲۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 7943 پیشنهاد روز خبرها فرهنگ و هنر

نمایش خانه برناردا آلبا در رشت به روی صحنه می رود

نمایش خانه برناردا آلبا در رشت به روی صحنه می رود

صدای امروز، گروه فرهنگ وهنر- مشاور رسانه ای و مدیر روابط عمومی نمایش خانه برناردا آلبا از تازه ترین نمایش گروه فوژان در رشت خبر داد و گفت: “خانه برناردا آلبا ” اثر فدریکو گارسیا لورکا به کارگردانی “فرشاد یاری” و بازخوانی “مسعود صداقت” نمایش نامه با اقتباسی از نمایشنامه 《خانه برناردا آلبا فدریکو گارسیا لورکا》از ۷ تا ۹ آذر ۹۷ در مجتمع فرهنگی ، هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت به روی صحنه می رود.

حمید نظرخواه علیسرایی در ادامه اظهار کرد: این نمایشنامه با نگاهی به خفقان و مرد سالاری جوامع سنتی داستان یک خانواده متملک روستایی که پس از مرگ پدر خانواده توسط مادر اقتدار گرا و مستبد اداره می شود را حکایت می کند.

برناردا آلبا در سوگ شوهرش تمامی اعضای خانه را که پنج دختر و دو خدمتکار است را به هشت سال عزاداری محکوم می کند و مانع ارتباط دخترانش با مردان شده بجز دختر بزرگش که دارای ثروت است ( انگوستیاس ) … در حالی که دیگر دختران هم مخفیانه با پسری به نام په په که خواستگار خواهرشان آنگوستیاس است شده اند… خواهر کوچک آدلاو مارتریو در خفا ارتباطشان به جدال می کشد و مارتریو رابطه پنهان ادلا را به مادر خبر می دهد مادر قصد کشتن په په را دارد ادلا پس از شنیدن این خبر خودکشی می کند. ..

وی افزود: این پروژه به تهیه کنندگی عیسی شبان و مدیریت نوید منصور قناعی در سالن شهید انصاری اجرا میشود.

گفتتی است،نمایش خانه برناردا آلبا که در تاریخ ۱ الی ۱۵ آبان در سالن شهرزاد واقع در خیابان نوفل شاتو تهران اجرا شده بود مورد استقبال قرار گرفت و نظر مثبت منتقدین را جلب کرده است.

عوامل نمایش :
بازیگران این نمایش عبارتند از : شیرین سامی، مرجان متقی ، ملیکاجعفری زاده ، مریم شعبانی ،فاطمه رحمانی ،سونا هدایتی و مرسده جهانی …

دستیاران کارگردان :
رسول زنده دل و مسعود صداقت
طراح دکور : فرشاد یاری
طراح نور: مسعود صداقت
طراح لباس: شیرین سامی
ساخت موسیقی : ژویین نجفیان نوازندگان : برهام شاکری،آرش روحی و ارشد یاری

لینک کوتاه : http://sedayeemrouz.ir/?p=7943

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر


طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال