آذر ۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 7978 پیشنهاد روز وبگردی

چه عواملی باعث لرزیدن دست ها می شوند؟

چه عواملی باعث لرزیدن دست ها می شوند؟

صدای امروز، گروه سلامت-این پرسش که چرا دستانم می لرزند یکی از رایج ترین پرسش های افراد از پزشکان عمومی است. درواقع بسیاری از افرادی که با مشکل لرزش دست رو به رو هستند به دنبال دلیلی برای لرزش دست خود هستند.

اگر مایلید بدانید چرا دستانتان می لرزند، کافیست به این نکات دقت کنید:

وضعیت اعصابتان چطور است؟

Related image

یکی از شایع ترین علل لرزش دست، عصبی، مضطرب و خشمگین بودن است. بنابراین شاید دستانتان به این دلیل می لرزد که اعصابتان در شرایط مناسبی نیست. بهتر است از روشهایی مثل مراجعه به روانشناس برای حل مشکل خود استفاده کنید.

فشار خونتان را چک کنید

مشکلات فشار خون در لرزش دست نقش دارند. شاید فشارتان بیش از حد پایین است. سعی کنید با مصرف مواد مقوی فشارتان را در سطحی نگه دارید که به ضعف دچار نشوید.

چکاپ دهید

هر چند وقت یکبار چکاپ دهید. این موضوع کمک می کند مشکلات جدی تر مثل پارکینسون، ام اس و … را در مراحل اولیه تشخیص داده و درمان کنید.

تیروئیدتان را بررسی کنید

گاهی برخی از افراد به علت مشکلات تیروئید و البته پرکاری آن دچار لرزش دست می شوند بنابراین اگر سوابق تیروئید پر کار دارید بهتر است یک آزمون تیروئید بدهید.

سیگار را ترک کنید

مصرف دخانیات در افزایش مشکلات لرزش دست مرتبط است. بهتر است هر چه سریعتر دخانیات را ترک کنید تا به کاهش لرزش دست خود کمک کنید.

در کنار همه این ها فراموش نکنیم که بسیاری از افراد بدون دلیل خاصی و تنها به دلایل ژنتیکی دچار این مشکل می شوند. بنابراین خیلی به خودتان سخت نگیرید.

لینک کوتاه : http://sedayeemrouz.ir/?p=7978

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر


طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال