آبان ۲۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 7949 یادداشت

کاش دیگر نگوییم ای کاش!

کاش دیگر نگوییم ای کاش!

نویسنده: رضا نصیری کلیان
“عمیقاً آرزو می‌کنم کاش زودتر نوشته بودم، شاید بر عدم وقوع این حادثه و حوادث مشابه اثر داشت ” بخش آغازین از نوشته‌ای است که توسط دکتر محمد فاضلی عضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص سانحه رانندگی فوت رئیس سازمان تامین اجتماعی منتشر شده است. تحلیل‌های دقیق دکتر فاضلی از این حادثه و خوانش آن را توصیه می‌کنم.

اما نکته‌ای که برآن شدم تا در آستانه ۳۰ آبان ماه روز جهانی یادواره قربانیان حوادث رانندگی در این نوشته کندو کاو کنم و لحظه‌ی از وقت شما خواننده عزیز را بگیرم افسوس و دریغی است که دکتر فاضلی با “‌ای کاش” از آن یاد کرده است. فارغ از سبک و سیاق‌ای کاش دکتر فاضلی، که توگویی از ارتباط صمیمی با مرحوم نوربخش حکایت دارد. این افسوس‌ها در نهان به رسالت تک تک ما در”‌ای کاش‌ها ” و آینده حوادث رانندگی اشاره دارد.

کاش زودتر می‌نوشتم به تعبیری بر نقش آموزش تاکید و می¬خواهد تا اقدامات زیربنایی در غفلت زدایی از عوامل حوادث رانندگی از دوران کودکی و مدارس انجام شود تا خدای نکرده روز بعد از حادثه افسوس نخوریم و بشویم حکایت ” نوشدارو بعد از مرگ سهراب”

کاش زودتر می‌نوشتم می‌خواهد بر رعایت اخلاق رانندگی تاکید کند تا شاید در کنار تیتر‌های احساسی ” لند کروز در جاده‌ی مرگ “، ” ایربک‌های لندکروز چرا باز نشد “، ” حوادث رانندگی به مدیران هم رحم نکرد “، ” مرگ در راه خدمت با آخرین ماموریت “، ” وداع با حامی محرومان “، “عروج هنگام خدمت به محرومان “، ” دور برگردان‌های مرگ “، ” تشیع از جاده خدمت به خانه ابدی “، برخی روزنامه‌ها، جایی خالی تیتر‌هایی مانند ” غفلت رانندگان، لندکروز یا پراید نمی‌شناسد ” به رعایت اخلاق در رانندگی تاکید و کمال دانستن سرعت رفتن، خود خواهی و غرور رانندگان، را تبیین و مورد هجمه قرار دهیم تا شاید اندکی در اصلاح وضع موجود با قلمی یا قدمی هم که شده کمک کند.

کاش زودتر می‌نوشتم باید وجدان‌های ما را بیدار کند تا ظرفیت‌ها و داشته‌های آموزشی، فرهنگی را در رسانه‌ها برای کاهش حتی یک نفری از مجموع تقریبی، ۲۰ هزار نفری قربانیان جاده‌ای در کشورمان به کار گیریم.

باید پذیرفت اطلاع رسانی و تحلیل دقیق حوادث رانندگی، بعضا بر مدار متهم سازی و نه فرهنگ سازی پیاده شده است و در میان متهمان سه ضلع مثلث تصادفات رانندگی (جاده، خودرو، راننده) سهم هر یک از عوامل درست تبیین نشده است و متهم اصلی حوادث رانندگی (غفلت راننده) در این میان کمتر مورد تحلیل قرار گرفته و از مهلکه تیغ تند نقد، جان سالم بدر برده است.

از سه متهم معرفی شده حادثه اخیر تصادف خودروی حامل مرحوم نور بخش یعنی عدم رعایت حق تقدم راننده سواری، عدم توجه کافی به جلو راننده تریلی و قصور برای ساختن دور برگردان ایمن، سهم خطا و غلفت راننده را باید مهم دانست.

شاید اگر ردی از خودرو‌های داخلی در این حادثه بود امروز تیتر‌ها و تیر‌های زهراگین با تصاویر تصادفات پراید و پژو، پرسرعت فضای مجازی را در می‌نوردید و با کنایه‌های نیشدار خودرو‌های داخلی را مورد هجمه قرار می‌داد و “غفلت رانندگان” در این هیاهو و هجمه‌ها کم رنگ می‌شد.

منبع:فرارو

لینک کوتاه : http://sedayeemrouz.ir/?p=7949

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر


طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال